zeptejte se mediků

Zpět na seznám témat

Dobrý den, jsem ve čtvrtém ročníku gymnázia a ráda bych poté studovala na lékařské fakultě. Chtěla bych však pracovat v genetické poradně v nemocnici. Je lepší pro tuto profesi studovat všeobecné lékařství nebo genetiku (konkrétně obor lékařská genetika na MUNI) na přírodovědě? Dále by mě zajímalo srovnání jednotlivých srovnání v rámci republiky. Děkuji za odpovědi

Barbora (neregistrovaný), před 3 lety

@Luthienn: Vubec bych neresila, co je pravda. Preju hodne stesti u dalsiho pokusu. Jedna moje kamaradka se stejnou prezdivkou chtela byt pilotka. Ber to jako alternativu. :-)

@Barbora: Pokud uz ted vis, ze chces delat geneticke inzenyrstvi, zvolila bych si byt tebou konkretni obor. Medicina je hodne obecna a vetsina vyuky probiha budto ucenim se anatomie, fyziologie a patologie. Zbytek vyuky potom interna, interna a dalsi klinicke predmety. Na genetiku se na medicine za 6 let soustredi celkem 3 predmety – biologie a genetika, molekularni onkologie a biochemie. Zbytek doby se ucis neco jineho, cas v laboratori minimalni, pokud nejsi zubar, je jich malo, tak laboruji i drazsi zajimavejsi geneticke veci. Specializace nastava az pri atestaci. Tj. Po studiu. Zvaz si to, je to na tobe a nikdo to za tebe nerozhodne. Je pravda, ze behem mediciny muzes delat treba svoc, ale pri mnozstvi probirane latky je to treba pro me scifi. Ke genetice muzes dojit tak jako tak, medicina je zrovna zkratka ta tezsi cesta.

ary (neregistrovaný), před 3 lety

Ahoj, chtěl bych se vás jen zeptat, jaká je asi reálná hranice pro přijetí bez přijímaček?

Míra (neregistrovaný), před 3 lety

Ahoj, neměl jste někdo šanci porovnat staré a nové modelovky na lfp? Myslíte, ze ma cenu si ty nový kupovat, když starý mám?

Terka (neregistrovaný), před 3 lety

Ahoj, mám 119 bodů a letos je hranice 120 bodů na všeobecné lékařství. Je ještě nějaká šance na přijetí? Má smysl podávat odvolání? Předem děkuji za odpověď.

Honza (neregistrovaný), před 2 lety

Ahoj, mám stejnou otázku jako Honza. Nevíte jestli se třeba loni snižovala hranice v Plzni? Uteklo mi to o 2 body.

Denisa (neregistrovaný), před 2 lety

Ahoj, mam takový dotaz.. Mam 133 bodů (což je minimální hranice na přijetí (zuby)), na SISu je napsáno ze jsem přijat, akorát jsem dostal e-mail kde bylo napsáno kam se musím dostavit k zápisu na všeobec ale co se tyce zub tak tam nic nebylo napsáno.. Nevíte někdo možná ten termín pro zuby a všeobec je stejný nebo oni to mi pošlou později? Moc dekuji. Artem.

Artem (neregistrovaný), před 2 lety

Artem: ja som si dávala len VL, prijali ma, na mail mi neprišlo vôbec nič ohľadm zápisu – možno v tom majú trošku neporiadok teda, neviem, riadim sa podľa SIS.. na stránke fakulty sa píše, že zápis prvých ročníkov sa koná 25. 7. (tak ako v SIS), podľa mňa ten dátum teda platí aj pre ZL.. tak či tak nám to o chvíľu aj na papieri poštou, tam určite ešte budú všetky informácie.

emem (neregistrovaný), před 2 lety

Aha tak super teda ze nejsem na tom sam. Asi pockame až prijde pošta, tam to bude napsáno 100%.

Artem (neregistrovaný), před 2 lety

Ahoj jeste jednou, je tu někdo kdo se dostal na zubní a hledá si souseda? :D rad bych šel na kolej/byt ale s někým koho budu znát aspoň přes FB

Artem (neregistrovaný), před 2 lety